Jdi na obsah Jdi na menu
 


501st legie 13 kapitola

9. 11. 2009

Kapitola 13:Bitva o Tibrin

Fly lehce zatočil do leva, a přidal se se svým LAAT mezi devět dalších takových. V každém bylo dvacet jet trooperů, a zařadili se mezi mnoho, a mnoho transportů, které se rychle přibližovali k separatistické pevnosti.Už jen jeden pahorek a...

 Mám vizuální kontakt, odpalte rakety na bránu a děla.Jet troopeři, výsadek na hradby, skupina A, kroužit ve vzduchu, skupina B přistát před hradbami.Do útoku, bratři.“ozval se z komlinku Héro.

LAAT se rozdělily na tři jednotky, ta jet trooperská letěla přímo ke zdi.

Otevřít dveře.“ozval se Mynock. „Připravit, jednotko.“.Skupinka ale už dávno připravená byla, jenzasalutovala, a chytila se držadel vysících z tyče u stropu(ne-členové jednotky už byli zařazeni do pozemního útoku).

 Pozor, možná to bude trochu házet!“ozval se pilot, když něco do lodi prudce narazilo, načež reagovala rychlým úhybným manévrem.Jeho vedlejším efektem bylo ale značné pomlácení vojáků v transportu, následně pak klasický proud nadávek na Flye, přestože jim patrně zrovna všem zachránil život.

Desítka strojů LAAT/i se konečně dostala nad hradby. Nezabrzdila, nezastavila, aby vysaila vojáky.Ti z výšky dobrých deseti metrů jen zkočili, a spoléhali nasvoji výbavu a výcvik.Zapnuli jet packy, a dopravili se na zeď, kde měli za úkol zničit protiletecká, i obyčejná děla, aby mohla být vysazena pěchota a stroje.

Mynock přistál mezi skupinkou droidů.Po svém klasickém způsobu prvnímu urazil hlavu, a boj mohl znovu začít...

* * *

Xizor?!“vyplivl otázku Cídil.

Jak vám mohu pomoci?“otázal se Fallen s úsměvem.S vražedným úsměvem.

No, předně by jsi mohl...“začal klonový voják znovu.

Cídile!“přerušil ho Anakin.

Mladý Skywalker, jsem opravdu rád, že vás mohu potkat osobně.“pokračoval, jako by nic vůdce Černého slunce.

Nebudeš tak rád, až...“vytasil jedi meč.

...zemřete?“navázal Xizor s úsměškem.Anakin si včas uvědomil nebezpečí, mohl za to děkovat Síle.Jinak by schytal blasterový výboj od nějakého žoldáka.A když se teď rozhlížel, byli tři.Pán podsvětí také právě vytahoval zbraň.

Myslíte, že na nás stačí tohle?“ukázal rukou na Xizorovu ochranku.

Ne, ale spolu s tímhle...“gestem ruky ukázal za ně.Skywalker se zděsil, když uviděl desítku superbojových droidů.

Boláku, Cídile, sejměte ty plechovky, já beru tuhle ještěrku!“štěknul rozkazy.

Ale copak, jediové nemají rádi plazy?“pozdvihl Xizor obočí.

Ne, když na nás míří blasterem.“odpověděl Anakin.Pak už se vrhl vpřed.

Klony sebou hodily na zem,v reakci na mohutnou palbu od droidů.Oplatili jim ji, a přidali k ní několik detonátorů.Už to bylo jen šest na dva.

Fallen se zděšením zjistil, že ani v téhle přesile nic nezmůže, proto po jediovi dvakrát vystřelil, a prchal k bočnímu vchodu.Měl na únik akorát dost času, pak už byla jeho ochranka po smrti.Pronásledování úskočného vládce Černého slunce mohlo začít, a také začalo.

Cídil si ale ani moc nevšímal, co dělá jeho generál, plně se věnoval přesile droidů.A bylo to na místě, nyní už totiž museli ustupovat.Aniž o tom věděli, odešli stejným vchodem, jako jejich velitel, jenže pomalu, a pozpátku, celou cestu totiž opětovali palbu.

* * *

Tak jo, výbuch za tři sekundy!“zakřičel Drsňák, krčící se za bednou, a střílející po droidech v okolí.Detonátor ovšem explodoval, jen to dořekl.Mynock se na něj pohoršeně podíval, a byť Drsňák ten pohled pod přilbou nemohl vidět, pochopil a řekl: „No co, každej se občas přepočítá.“

Aspoň, že maj o dělo slabší obrannou linii.“

Tak sem to myslel, brácho.“

Na hradbách už byli všichni jet troopeři 501. legie, přesto to však bylo málo.Nyní byli roztroušení v několika málo skupinkách po pěti, šesti členech.V té Mynockovo nechyběl Drsňák, Krayt, nebo Kecal.Smolař v současnosti ležel na ošetřovně.

Ajaj, vypadá to, že droidi nechtěj plejtvat energií!“zakřičel někdo, a ukázal na jedno lehké dělo, které se otočilo přímo na ně.

Jak to myslíš?!“

No, že tomuhle bude stačit jeden výstřel na každýho z nás.“

Jestli to použijou, nadělaj si z hradeb drobky.“usuzoval Drsňák.

Nemysli si, jestli je to sklápěcí...“

A bylo.Hlaveň zaměřila prvního vojáka, a vystřelila několik dávek.Asi pátý výstřel z klona udělal uhel.

Jednotka si ryhcle našla úkryty.Stejně rychle si ale uvědomila, že téhle palebné síle nějaké tělo droida, nebo bedny neodolají.A bohužel, tak daleko granáty házet neuměli...

Jenže problém se vyřešil sám.Dělo náhle totiž explodovalo, někdo se o to ale přičinil. Bazukou.

Mynock se podíval po směru výstřelu, a zahlédl tu stejnou ženu, která je předtím zachránila v separatistickém křižníku před magnaguardistou.Nyní vystřelila harpunu, a nechala se dotáhnout na vršek hradeb.Tam vytáhla dvě elegantní blasterové pistole, a začala jimi rozsévat zkázu-naštěstí do řad droidů.

Zajímalo by mě, kdo to je!“ukázal Mynock.Drsňák, na kterého mluvil, jen pokrčil rameny a skočil směrem k němu.Strhl ho k zemi, následně nad nimi prosvištěl výstřel.

Nevim, ale probereme to později, ano?“zeptal se bývalí kapitán.

Jasně.“přikývl Mynock, a vstal.Zavrtěl hlavou a ustřelil hlavu nejbližšímu droidovi. Nechával se příliš unášet myšlenkami, to mohlo véct v boji ke smrti.Nemohl si pomoct, jemu se ta válečnice líbila.A navíc věděl, že to u klona není normální.Ne u upraveného.

Hele, veliteli!“zafuněl popuzeně Drsňák. „Co takhle se věnovat tomuhle problému?“ obsáhl širokým gestem dosavadní bojiště.

Mynock znovu zavrtěl hlavou, a přidal se ke svému druhovi.

* * *

Anakin prolézal ventilační šachotu, kam ho zavedlo pronásledování Xizora, který měl patrně slušné zásoby trhaviny vždy po ruce.Už jen tak tak unikl dvěma pastem.Výbušným pastem.Nyní před sebou cítil další.

Zatlačil Silou na místo několik kroků před sebou.Podle očekávání-bum.Zaklel, ale pokračoval dál.Z podřepu přeskočil vzniklou díru, a pak už tu byl východ z ventilace.A zahlédl klejícího fallena, který mizel za rohem.Povzdechl si.Tohle bude nejspíš dlouhé.

* * *

Bum.“zamručel Bolák, a několikrát stiskl spoušť.Blasterová palba směřovala na otevírající se dveře.Kovová rána jim prozradila, že se dvojitá salva neminula účinkem.

Tak jo, to máme čtyři na dva.Za chvílí už bude poměr vyrovnaný.“

Ústup.“zafuněl v odpověď Cídil.

No jo.Když už ti došel smysl pro humor...“

Smysl pro humor ne.Dech...A nezapomeň...Že je musíme vodit kolem tý haly.Jinak by mohli pronásledovat generála.“

* * *

Mynock popadl bojového droida levou rukou za krk, a vyrval mu ho.Následně ji odhodil a popadl pistoli.V pravé ruce svíral svoji pušku, kterou mimoděk při otáčení roztřískal dlašího protivníka.Skrčil se a opětoval palbu hordy nepřátel.

Najednou se vedle něj ozval výkřik, a jeho spolubojovník padl.Teď už byli jen čtyři.Až příliš pozdě si uvědomil, že vrah nyní zaměřil i jeho...Neměl už čas se uhnout, nebo opětovat výstřel.V necelé sekundě, jíž měl jeho život zkončit, si situaci sotva uvědomil.Jenže nezkončil.Super bojový droid totiž padl k zemi.Vedle něj stála jeho neznámá, ze které se stával strážný anděl.

Nebyl ale čas řešit něco jiného, než další protivníky.Postřehl jen, jak se prudce otočila, až jí zavlály její dlouhé, černé vlasy, podrazila nohy nějakému droidovy, a druhého odstřelila...

* * *

Cídil s Bolákem se okruhem vrátili do haly, kde poprvé našli Xizora.Nyní už měli za sebou jen tři pronásledovatele, jenže před nimi stáli noví.Třicet bitevních droidů, mohli si jen vybrat, se kterou ze skupin si to rozdají.Bolák to vyjádřil výstižně: „Ou.“

Jednotka se k nim až nelidsky přesně nastejno otočila, a zamířila.Když pár jejích členů na pravé straně(u hlavního vchodu) padlo.Jak dva vojáci, tak droidi otočili hlavy směrem k nově příchozím-generálovi Kenobimu a nyní už jen osmi klonům z 212. útočného praporu, ke kterému náleželi i Cídil s Bolákem.

No, řekl bych že máme po problému.“

Ještě bych si to vyřídil s těma super bojovejma...nějak sem je přestal mít v lásce, co po nás začali střílet...Nevyřízený účty, chápeš?“

Tak nějak.“

* * *

Zdemolovanou branou separatistické pevnosti, proběhl oddíl AT-RT, předchůdců AT-ST. Za nimi si to pomalu šinul šestinohý tank AT-TE, krytý pěchotou, která se hrnula všude kolem něj, a pod ním.

Mynock skopl předposledního droida ve svém okolí dolů z hradeb, a zaměřil druhého. Jenže ten se právě sesunul ke zemi.Kapitán se podvíal, kdo ho dostal za něj, a když uviděl zase tu anonymní ženu, ani ho to už nepřekvapilo.

Když mu došlo, co se chystá udělat, pokusil se ji zastavit, ale byla moc rychlá.Nasadila harpunu, a tažena jednou ze svých pistolí zmizela někde v hlavní budově pevnosti, která právě schytávala jednu várku raket z LAAT za druhou.Přispělo i několik bombardérů Y-wing.

Po ryhclém zhodnocení situace dospěl k závěru, že mají vyhráno.Až teď si vzpomněl na generály, a jejich sabotážní úkoly.Kde teď asi jsou?

* * *

Obi-Wan se rozeběhl ke svému ležícímu padawanovi.Byl omráčený, a Xizor, kterého pronásledoval, byl už dávno pryč.Později, umínil si, se ho zeptá, jak to, že mu kořist znovu unikla.Na výtky bude ale dost času.Teď musí oznámit radě, co objevil v počítačích, a že dobyli pevnost.A halvně, zeptat se, kdy konečně dorazí Shaak-Ti.

Jedno bylo jasné-tady zkončili.

* * *

Jakmile bylo okolí vyklizeno, Anakin si skočil pro R2-D2, který byl celou dobu v jednom úkrytu, a bylo postaráno o zraněné, svolal Obi-Wan poradu.Holograficky se jí účastnila mistryně Shaak-Ti, přítomni pak byli oba jediové, Héro, jeho zástupce Hlídač, Cody, a Rex. Všichni již byli seznámeni s informacemi, které byly nalezeny v katakombách pevnosti.Šlo o vesmírnou stanici, kde se konstruovalo několik zbrusu nových křižníků třídy Providence, se kterými se Hlídač již zblízka seznámil, konkrétně s Invissible Hand.V počítačích ovšem nebylo nic o tom, že jak tato vlajková loď, tak „superzbraň“ Malevolence už na stanici nejsou.

Diskuse se nyní ubírala směrem, jak zaútočit.Stanice podle popisu a fotografu byla kdesi v mracích.Taktika, na které se již téměř dohodli, spočívala v útoku Shaak-Tiiního křižníku z oběžné dráhy.Tato velká loď by měla odlákat a zabavit všechny protivníky, a také vyřadit štíty separatistické základny, tvaru kuželu, na jejíž vrchol by se měla soustředit palba.501. Legie pak zaůtočí stíhačkami ze zdola, a jet troopeři, kteří byli po bitvě oslabeni asi na jednu polovinu(stovku bojovníků), pak zaůtočí z boku a „nastoupí“ k nepřátelům.Krýt je před děli budou Acclamatory, takže by měli schytávat palbu za ně, a dodat nějakou tu palebnou sílu.Není ani nutno říkat, že většinu plánu tvořil Obi-Wan, zatímco jeho bývalý padawan spíš očekával boj samotný.

Až budou zničeny štíty, jet troopeři vniknou do stanice, aby vytáhli další informace z počítačů.Jakmile se tak stane, vyhodí to proklaté místo do povětří.A do té doby my bychom již měli zlikvidovat ty nové lodě.“přikývl mistr jedi, když zkončil.

Mistře, kdy dorazí mistr Windu?Pochybuji, pokud těch křižníků třídy Providence mají více, že na ně tři Acclamatory a jeden Venator budou stačit.“našel Anakin ihned chybu.

Spoléhám na tvé zázračné letecké schopnosti.“usmál se Obi-Wan.

Spoléháte na to, že zlikviduju flotilu?“ušklíbl se relativně mladý rytíř jedi.

Tak nějak.“odpověděl Kenobi s úsměvem.

Hodně štěstí při sebevraždě.“zaslechli někoho z řad klonů.

No, osobně nejvíc spoléhám na posily od Mace Windua, jak tady můj bývalý padawan podotkl, nemáme dostatečnou sílu.Spojením kompletních oddílu 501. a 212. bychom měli docílit vyrovnání sil.Smím se zeptat, Shaak-Ti, má moje 212. momentálně v arsenálu nějaké další Venatory, než ten váš?“

Můžeme jen doufat, mistře Kenobi.“

* * *

Tak vojáci, další mise:Sebevražda.“oznámil Mynock, který právě holograficky zhlédl poradu velitelů.Stál v bývalé separatistické pevnosti, která měla jednorázově posloužit jako základna, ze které se povede ofenzíva na stanici v atmosféře.Několik místností v ní připadalo i jet trooperům, jedna pozůstatku Mynockovi jednotky, kterou momentálně činili jen on sám, Drsňák, Kecal a Krayt, Smolař ležel stále na ošetřovně, a zbytek padl.Po dobití Tibrinu jim určitě dodají nové vojáky, ale to bude muset počkat.

Povídej.“

Ale, není toho moc k povídání, zkrátka se sebereme, dobijeme jednu obrovskou základnu, zničíme několik největších separatistických křižníků, jednu superzbraň, a půjdeme si dát pohov.“shrnul situaci vtipem Mynock.Zasmál se jen Kecal, byť také ne upřímně, jako spíš nevěřícně.

Tak, to by byl úkol pro nás, co budou dělat ostatní?“rýpnul si Krayt.

Sedět a čučet.“

To nic nebudeme, jenom zničíme armáadu řachanů, že jo, Mynocku?“

Tak nějak.Armádu řachanů zalezlou v pancéřovaných věcech, a sestřelující nás, ještě když je ani neuvidíme, podle toho, jak dalekonosný děla maj.“ušklíbl se kapitán.

Jen další všední den.“

* * *

Na Acclamatorech byla jen nezbytná posádka, protože se počítalo se ztrátou některých z nich.Jenže ani ta nebyla nijak zanedbatelná, o ceně křižníku nemluvě.Rex byl rád, že nikoho z nezbytné posádky těchto lodí nezná nijak blíže, protože jinak by se s ním mohl pomalu rozloučit.To nejstarší, proti tomu nejnovějšímu, to nebyly dobré vyhlídky.

Kapitán se sám přihlásil, že se svojí rotou, která mu byla nedávno celá přidělena, a čítala něco okolo sto padesáti vojáků, vezme několik LAAT, a pomůže chránit tyto křižníky taktikou nejleší obranna je útok.Jenže jediové to zamítli, prý proto, že by zbytečně riskoval další vojáky.

A tak nyní vyčkával se svými muži na zemi, a mohl tak možná sledovat oblohu.Vlastně ani to ne, protože se nacházel na špatné polokouli.Svým druhům mohl tak leda popřát štěstí.

* * *

Na senzorech neznámé letouny, veliteli.“ozval se pištivě bojový droid, když se podíval na radar. Jeho nadřízený k němu přišel, podíval se na stejnou obrazovku a zamručel. Pak podřízeného lehce(bojoví droidi to ani nijak jinak neuměli) udeřil ze shora do hlavy.

Ty rezavá palice, to jsou republikoví psi. Transporty!“

Eh, pane, co budeme dělat.“

Hmm, moment, přemýšlím....Ha, už to mám!Chci vizuální kontakt!“

Rozkaz, rozkaz.“

Droid zapnul komlink a zavolal hlídce, ať mu pošlou obraz k potvrzení LAAT. Chvíli se ozývalo různé mručení, jak se „řachani“ snažili přijít na to, odkud přilétá protivník. Pak se ozvalo: „Veliteli, vizuální kontakt potvrzen.Něk...“pak už jen výbuch a krátké zapištění.

Ééé, a co teď pane?“

Nevím, musím se spojit s vrchním velením...“A po několika okamžicích: „Vrchní velení, tady 389, senzorová hlídka. Něco jsme zachytili.“

A co?“ozval se nějaký neimoidian.

Patrně několik republikových LAAT, pane, co máme dělat?“

Vy hlupáci! Vyhlaště poplach!Okamžitě uvědomte všechny jednotky, křižníky musí být...Moment! Štíty na maximum, opětujte palbu!

Pozor na ty rakety! Úhybné manévry!“

Eh, úhybné manévry s touhle základnou, pane?“

Vypusťte stíhače!!!“

 389 z toho byl blázen. Jeho kovový mozek nepochopil, oč jde. A když usoudil, že by to neměl řešit, vylétl s celou místností a několika dalšími droidy do vzduchu. Přímý zásah raketou.

* * *

To by byla jedna díra. Jet troopeři, do akce!“zakřičel Mynock, a sám zapnul jet pack a vyskočil. Jejich LAAT zrovna míjelo díru po raketě, do níž směřovali. Manévr byl proveden precizně, a taktéž rychle. Dvacítka vojáků začala zajišťovat perimetr, další členové letecké části 501. legie se začali hrnout do otvoru v separatistické základně.

Kus od nich se prohnal roj V-19ek a několika Y-wingů. Zaůtočili na první z nových děsivých lodí providence, která měla tu smůlu, a ještě nenahodila štíty. Ostatní lodě si však již z následné exploze vzaly ponaučení a chybu napravili.

 Tesáku, Víre, vezměte to kolem hangáru, každou chvílí musí vypustit supy!“ozývalo se jednomu pilotovi z komlinku.

Fajn, jak odstartujou, sundám je.“odpověděl.

Bezva, Tesáku.To by mohlo poskytnout krytí Y-wingům.Potřebujeme vybombardovat ty jejich křižníky.“

 Stíhač prudce zabočil a podle očekávání se snesl těsně před hlavní hangár.Supi zrovna startovali.

Tak fajn, vy plecháči...Dejte si laser, je zdarma!“zařval Tesák a stiskl patřičné tlačítko. Droidi jeho návrhu využili.

* * *

Z hyperprostoru se vynořil jedijský útočný křižník třídy Venator.Z několika stovek metrů nad létající základnou na ni spustil palbu.Droidi z toho evidentně nebyli moudří, jeden křižník se otáčel tam, druhý jinam.Nešlo jim do hlav, že na ně útočí z více směrů.

Shaak-Ti pozorovala tři zbývající křižníky Providence.Viděla je poprvé, na chvíli proto ztuhla.Až když jí poblíž stojící klon připomněl realitu, rozkázala: „Sundejte štíty z té základny.O zbytek se postarají Acclamatory a generál Kenobi.Na nás pak bude zničit ty lodě.“

Všem dělům, pal!“

* * *

Anakin stočil svůj stíhač ostře na pravou stranu, čímž se vyhnul vlně rudého laseru.

Tri-fighter však jeho manévr hbitě napodobil, nenechal se setřást.

 Anakine, přestaň si hrát s tím droidem a pojď nám pomoct s tím křižníkem!“ozval se poněkud nevhodně Obi-Wan.

Mám tu teď trochu práci!“

Jo, a že mě se pozvolna rozpadá můstek pod nohama, to je ti zdá se jedno, že ano?“

Všechno má svůj čas, jak jste mě to učil, mistře.“

Že si na to nevzpomeneš, když je to potřeba...“

Dobrá, mistře.Myslím že to zkombinuju...“

Co tím myslíš?“ptal se Kenobi ještě, ale to už jeho bývalý žák neposlouchal.Manévroval, že by se z toho leckomu zvedl žaludek, nešetřil vývrtkami, a ještě se pronásledovateli smál. Ten, aniž by to věděl, byl veden do pasti.

Anakin zvyšoval rychlost na maximum, letěl přímo na nepřátelský křižník.Už se ani uhýbáním nezatěžoval, teď bylo důležité jen načasování...Deset sekund k separatistickému můstku...devět...osm...sedm.

Tri-fighter zvýšil rychlost, aby se udržel za jediem a vychrlil další dávku blasteru.Jenže minul.

...Pět...čtyři...tři...dva.

Anakin trhl za řídící páku a prudce zvedl stíhač vzhůru.Téměř se otřel o štíty velké lodě.

Tri-fighter ale jedijské reflexy neměl, což mělo za následek, že naboural do můstku vlastního křižníku.Jeho stíty to nevydrželi, a jak exploze zničila celou řídící místnost.

 To se ti povedlo, Anakine.“komentoval řetězec explozí Obi-Wan. „Už jsou jen dva.“

A všiml jste si něčeho, mistře?“mluvil jedi, zatímco už zase uhýbal před palbou, tentokrát od dvou supů.

Myslíš ty dva droidy, co máš za sebou, nebo že tu chybí ta superzbraň, Malevolenc?“

Obojí!“

Tak v tom případě ano.“

Teď, když dovolíte, jdu sestřelit ty supy!“

Jak je libo.“

* * *

Máme dvě minuty.“prohlásil Krayt, když spustil časovač náloží, připravených k vyhození základny do vzduchu.

A dvěstě droidů!“doplnil někdo od dveří.Celá jednotka se ohlédla a spatřila početnou jednotku nepřátel, která jim pochodovala naproti.

Eh, neměl bych ty nálože deaktivovat?“řekl s vytřeštěnýma očima Krayt.

Ani náhodou.“zasmál se na to Mynock. „Kromě toho, naši parťáci po celý základně to určitě neudělají.“

Fajn, takže tu bouchneme jenom my.“

Pořád lepší než všichni, ne?“

Dost keců, co takhle sešrotovat ty řachany?!“

* * *

Tesák prudce zabrzdil, čímž se jeho pronásledovatel, jeden sup, dostal před něj a před jeho blastery.Neváhal a situace využil.Pak opět zrychlil a vývrtkou se zařadil vedle Y-wingu, který se snažil chránit.

Víre, Raketo, sundejte ty tri-fightery nalevo!Já budu mít každou chvíli o společnost taky postaráno.“

To nepůjde, odvolal mě spolu s velitelem eskadry generál Skywalker.Jdeme spolu s dvěma bombardéry otravovat štíty jednoho křižníku.“hlásil Vír.

A ty, Raketo?“

Je mi líto, musíme je držet od těla Venatoru.“

Zatraceně, já...“Slova mu zamrzla v ústech, když Y-wing vedle něj explodoval.Sám zatočil dolů a ve spirále se snažil uniknout droidům, kteří sestřelili jeho parťáka.

Jdu za tebou, Víre.Už tu nemám nic na práci, sestřelili mi bombardér.“

Každá pomoc se hodí.“

* * *

Obi-Wan sledoval bitvu z můstku svého Acclamatoru.Anakin byl zrovna zaměstnán, rozkazy již vydal, takže neměl nic jiného na práci.Boj se nevyvíjel zas až tak špatně.Jenže jak svému bývalému padawanovi řekl, křižník se mu opravdu začínal rozpadat pod nohama. Kdyby odsud však utekl, morálka jeho mužů by zkončila v bezedné hloubce.A tak sledoval a čekal.

Poslední jednotka jet-trooperů naskákala do svého LAAT, takže se brzy dala očekávat exploze základny.Shaak-Ti poměrně vyrovnaně bojovala z jedním z posledních dvou křižníků Providence, druhý měřil síly s jeho třema Acclamatorama.Tady se situace odvíjela asi nejhůře, proto také rozkázal Anakinovi, aby křižník neprodleně zničil.Podle menších výbuchů už na tom začal pracovat, šlo to však pomalu.

Náhle se před průzorem mihla snad celá letka supů.O sekundu později se ozvala série obrovských ran.Strop se prohnul a začalo z něj jiskřit.

Všichni rychle z můstku!Rakety, utrpěli jsme příliš velké poškození!Jsme bez štítů!“ křičel nějaký voják, zírající na obrazovku.

To Obi-Wanovi nikdo nemusel říkat dvakrát.Byl rád, že má záminku, aby odsud mohl vypadnout.Doklusal do výtahu, počkal na posádku můstku a pak sjeli dolů, na bezpečnější místa.Mohli jen doufat, že tento křižník nebude po zničení řídící místnosti explodovat stejně, jako ten nepřátelský před okamžikem.

* * *

Vezmu to dolem, vy se rozdělte, ochraňte oba Y-wingy.Štíty už jsou zničeny, teď půjdou děla.“oznamoval Anakin třem V-19 a dvěma bombardérům, které si vyžádal na zničení křižníku Providence.

 Hej, lidi, držte mi ty stíhačky od těla, já...“Velitel eskadry už ale neřekl nic.Dostal dávku z blasterového kanónu jednoho droida, což ho poslalo do neovladatelné vývrtky.Pak ho ještě dorazilo vysokoenergetické dělo křižníku, které ho rozprášilo na atomy.

 Zatraceně!“vykřikl Tesák a vrhl se na vraha.Rychle až elegantně ho sestřelil, pak také dal okusit své rakety dělu.Všichni na jeho frekvenci byli na moment ohlušeni střídavým proudem nadávek a výskotem, když v rozzuření velice účinně likvidoval droidy.

Tesáku, kroť se!Pořád máme úkol!Obletím ten krám a zabavím ho zepředu, vy ostatní pak sešrotujete můstek a těžká děla.To bude muset Obi-Wanovi stačit.“rozkazoval Anakin, zatímco se hnal pod nepřátelskou lodí a příležitostně sestřeloval stíhače.

 To si užiju, generále!Y-wingy, nadělejte z nich kaši, budu vás krejt!“

* * *

Fly s LAAT měl co dělat, aby si udržel stíhačky od těla.Jejich doprovodná V-19ka byla už dávno tu tam.Musel se spoléhat na sebe a levého střelce, pravý i jeho střílna už to měli také za sebou.

 Hej, držte se tam vzadu!Máme trochu potíže...Do Rancorního lejna, vystřelili na nás naváděnou raketu!Nic s tim nenadělám, bacha!“křičel pilot.

Mynockovo prořídlá jednotka zbledla, když uslyšela novinky.Nemohla však dělat nic jiného, než se pořádně držet.

Náhle do nich něco prudce narazilo, o desetiny sekundy později následoval výbuch.Ten urval pravé křídlo i dveře, dva klony vylétly ven.Zbytek začal vylétávat, když se stroj dostal do šílené rotace.Neudržel se nikdo, měli štěstí, že jsou jet-troopeři, a tudíž mají jet-packy. Zapnuli je, a zůstali viset nad mraky.Jistě to byl zvláštní pohled, ale nemohli si ho užívat dlouho, jak si byli vědomi.Palivo brzy dojde a pak se zřítí tisíce kilometrů hluboko.

Aby se situace ještě zhoršila, místem prosvištěly dva stíhače, jeden tri-fighter a jeden sup. Oba brzy zaznamenali vojáky a otočili se.Začali střílet a dva muže i zasáhli.

Mynock dostal spásný nápad, a šel mužům příkladem.Doletěl k supovi, pevně se ho zachytil a mezi raketu a křídlo vložil granát.Pak plnou rychlostí odsvištěl dolů.Letoun po něm sice ještě střílel, ale marně.Po pěti sekundách explodoval.

Zbytek jednotky zajásal.To už se ale tri-fighter dopálil a zaůtočil.Jenže než mohl klony povraždit, i on se proměnil v ohnivou kouli.Nikdo netušil proč.Ještě asi sekundu.Pak troskami prolétla jakási nákladní loď, přibližně obdélníkovitého tvaru, asi deset metrů dlouhá.Určitě nepatřila k separatistům ani k republice.Nicméně se rozevřela její levá strana, a přeživší pomocnou ruku nehodlali odmítnout.Koneckonců, neznámý zničil tri-fighter.

Devět klonů nastoupilo, pak se za nimi vchod zavřel.Loď se otočila a letěla k republikovému Venatoru.

* * *

Tesák zajásal, když explodovala zadní polovina křižníku Providence.Shodou okolností se o pouhý okamžik v pozadí tohoto malého výbuchu, konal o hodně větší, jehož původcem byla separatistická tajná základna.

Ou, to ale hezky bouchlo.“podotkl.

Jo, a zdá se, že jim docházej stíhače.“

Skvělá práce, vy dva.“oznámil generál Skywalker.

Díky, pane.“

Teď musíme zničit tu poslední loď, než...“křižník náhle skočil do hyperprostoru. „...nám uteče.“doplnil jedi již zbytečně.

Bezva, řekl bych, že tohle bude vítězství!“

Na našeho bývalého velitele.Tesáku, myslim že teď nahradíš jeho místo.Hodně štěstí.“

* * *

Mynock a zbylá polovina jeho jednotky se seznámil s jejich zachráncem, nebo spíše zachránkyní.Tou samou, která už jim pomohla na orbitě Tibrinu, i na jeho povrchu.A konečně neměla kam utéct, takže byl čas na pár otázek, z níž hlavní a dávno vyřčená byla: „Kdo ksakru seš?“ a „Co tu chceš?“.

Jsem Ainkha Ryyml.Narodila jsem se na Kesselu.Moji rodiče i přátelé tam pracovali v dolech.“odpověděla do této doby neznámá na první otázku.Na druhou pak zprvu jen jednoslovně: „Pomoc.“

Mynock z Ainkhy postupně vypáčil vcelku dost zajímavých informací.Ve zkratce asi toto: Již několik týdnů Mynocka sledovala.Když zjistila, že je dostatečně schopný a inteligentní bojovník, který má navíc napovel pár dalších takových, rozhodla se ho chránit. A Proč? Protože potřebovala s něčím pomoct.Konkrétně s osvobozením přátel a sestry z Kesselských dolů.Doufala, že teď, když kapitánovi prozradila tuto informaci, jí pomoc nabídne.

Jednotka byla silně proti, a Mynock věděl, že jako klon by měl nabídku také rezolutně odmítnout.Jenže také věděl, že on byl vždycky trochu jiný.Měl svobodnější vůli, než ostatní. A také ho to k Ainkhe táhlo.Brzy byl rozhodnut, byť svým souhlasem dost pobouřil své muže.

Následující plán byl vcelku prostý:přistanou na Venatoru, vojáci se vylodí a řeknou že Mynock padl, Ainkha i s bývalým klonovým kapitánem pak odletí na Kessel.Všichni kupodivu souhlasili.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Бесплатное Адалт Видео Съемка в HD

(PornoGox, 20. 12. 2021 11:42)

Семейное секс фильмы без границ смотреть на https://porno-go.website в HD720
Вип секс съемка для всех смотреть на https://porno-go.ru в высоком качестве
Горячее порно съемка для взрослых смотреть на https://porno-go.top в HD1080
Нежное порно фильмы для взрослых просмотр на https://porno-go.pro в HD1080
Нежное секс запись для взрослых смотреть на https://porno-go.mobi в HD720
.

cialis 20mg cialiswithdapoxetine.com

(cialis coupon, 10. 12. 2021 15:07)

https://cialiswithdapoxetine.com/ cialis online

cialis 20mg cialiswithdapoxetine.com

(cialis dosage, 7. 12. 2021 0:15)

cialis generic https://cialiswithdapoxetine.com/

Новинки Секс Видео в HD

(PornoGot, 4. 12. 2021 12:58)

Со всего мира секс фильмы для всех смотреть на https://porno-go.website в HD720
Нежное секс фильмы бесплатно онлайн на https://porno-go.ru в HD1080
ViP порно видео для взрослых просмотр на https://porno-go.top в высоком качестве
Горячее секс видео без границ онлайн на https://porno-go.pro в HD720
Безумное секс запись бесплатно смотреть на https://porno-go.mobi в высоком качестве
.

generic cialis cialiswithdapoxetine.com

(cialis tadalafil & dapoxetine, 3. 12. 2021 1:57)

cheap cialis https://cialiswithdapoxetine.com/

generic cialis cialiswithdapoxetine.com

(fastest delivery of cialis, 29. 11. 2021 11:23)

buy cialis online https://cialiswithdapoxetine.com/

drentarlPyPegindcem

(FrankBaf, 29. 10. 2021 14:53)

https://telegra.ph/Free-Fucking-Pic-Teacher---XXX-Pics-04-02
https://telegra.ph/Hot-Porn-China-Girls---Adult-Videos-04-02
https://telegra.ph/Nude-And-Muddy-Amateurs---Sex-Photo-04-02
https://telegra.ph/Hardcore-In-Tiffany-Teen---Hot-Nude-04-02
https://telegra.ph/Deep-Throat-Stroker---Porn-Pictures-04-02
https://telegra.ph/Female-Solo-Sex-Gif---Porn-Pictures-04-02
https://telegra.ph/Hips-Ebony-Girl-Nude---Nude-Gallery-04-02
https://telegra.ph/Teen-Top-Xxx-School---Excelent-Porn-04-02
https://telegra.ph/Mila-Kunis-Naked-Cunt---Sex-Archive-04-02
https://telegra.ph/Girls-Nude-In-Jerseys---Sex-Archive-04-02
https://telegra.ph/Beauty-Babe-Porn-Videos---XXX-Photo-04-02
https://telegra.ph/Sex-Asian-Girl-Home---Porn-Pictures-04-02
https://telegra.ph/Nishida-Mai-Get-Fuck---Porn-Archive-04-02
https://telegra.ph/Video-Sex-Black-Woomen---Best-Porno-04-02
https://telegra.ph/Young-Girl-Dripping-Cum---Sex-Photo-04-02
https://telegra.ph/78-Mg-Midget-Engine---Excelent-Porn-04-02
https://telegra.ph/Pennis-Pictures-Of-Girls---Hot-Nude-04-02
https://telegra.ph/Black-Ass-Hole-Pleasure---Sex-Photo-04-02
https://telegra.ph/My-Daughter-Felt-My-Cock---Nude-Pic-04-02
https://telegra.ph/Teen-Girl-Nude-High---Porn-Pictures-04-02
https://telegra.ph/Dvd-Pornstar-Movies---Excelent-Porn-04-02
https://telegra.ph/Black-Cunts-Pussy-Asses---Hot-Porno-04-02
https://telegra.ph/Sexy-Naked-Spider-Woman---Porn-Clip-04-02
https://telegra.ph/Fucked-An-Aussie-Chick---Best-Porno-04-02
https://telegra.ph/Nude-Fuck-Book-Pictures---New-Porno-04-02
https://telegra.ph/Busty-Nude-Indian-Wife---Best-Porno-04-02
https://telegra.ph/Sexy-Girl-In-Spanish---Adult-Videos-04-02
https://telegra.ph/Sexy-Naked-Striper-Babes---Nude-Pic-04-02
https://telegra.ph/Fuck-Her-Phat-Ass-Clips---Porn-Clip-04-02
https://telegra.ph/Pee-Asian-Women-Porn---Nude-Gallery-04-02
https://telegra.ph/Ryan-Conner-Gangbang---Adult-Videos-04-02
https://telegra.ph/Mature-Wives-Posing-Nude---XXX-Pics-04-02
https://telegra.ph/Boys-Jerk-Off-Home-Video---XXX-Pics-04-02
https://telegra.ph/Selma-Blair-Nude-Fucking---XXX-Pics-04-02
https://telegra.ph/Barbie-Tv-Show-Porn---Porn-Pictures-04-02
https://telegra.ph/Hijab-Lesbian-Girls-Nude---Hot-Nude-04-02
https://telegra.ph/Real-Full-Naked-Girls---Naked-Photo-04-02
https://telegra.ph/Naked-Cowboys-Having-Sex---XXX-Pics-04-02
https://telegra.ph/Slutty-Nerd-Chicks-Porn---Hot-Porno-04-02
https://telegra.ph/Asian-Newscaster-Bukkake---Hot-Nude-04-02
https://telegra.ph/Phat-Booty-Latinas-Sex---Best-Porno-04-02
https://telegra.ph/Mallu-Pussy-Boy-Fuck---Adult-Videos-04-02
https://telegra.ph/Lick-Me-All-Over-Cologne---Nude-Pic-04-02
https://telegra.ph/Sex-In-Yoga-Pants-Gifs---Best-Porno-04-02
https://telegra.ph/Sexy-Nipples-Naked-Women---Hot-Nude-04-02
https://telegra.ph/Vintage-Oui-Hairy-Pussy---Porn-Clip-04-02
https://telegra.ph/Nude-Models-Gta-Sa---Porn-Galleries-04-02
https://telegra.ph/Hot-Chick-Bbw-Nude---Porn-Galleries-04-02
https://telegra.ph/Gag-Throat-Rough-Facial---Porn-Clip-04-02
https://telegra.ph/Nude-Guy-Touching-Woman---Sex-Photo-04-02

generic cialis cialiswithdapoxetine.com

(cialis online, 29. 10. 2021 12:33)

cialis price https://cialiswithdapoxetine.com/

cialis coupon cialiswithdapoxetine.com

(buy cialis online, 13. 10. 2021 8:34)

https://cialiswithdapoxetine.com/ cialis dosage

Storage Furniture

(KennethGlold, 10. 9. 2021 9:21)


Стань королем настоящего средневекового королевства!
Захватывающая RPG игра и симулятор замка
https://fas.st/tdhru

augustow noclegi przy jeziorze

(Paunown, 21. 7. 2021 3:35)

i augustow (https://www.spokojnieiprzyjemnie.online/kwatery-augustw-olx)
stx21

drentarlPyPegindcem

(Keithdot, 4. 7. 2021 22:29)

https://telegra.ph/Small-Tit-Blonde-Touches-Her-Tight-Pussy-While-04-01
https://telegra.ph/Lespe-Porno-10-31
https://telegra.ph/Porn-Video-Midget-Vs-Women-11-12
https://telegra.ph/Pictures-Of-Little-Youngsters-In-The-Nude-04-04
https://telegra.ph/Dating-Someone-Who-Had-Genital-Warts-04-02
https://telegra.ph/Spannish-Lessons-Leads-To-Something-Else-03-29
https://telegra.ph/Nackt-Bild-Von-Australian-Girls---Sex-Foto-03-27
https://telegra.ph/Hot-Girl-Suck-Girl-Tied-Bed-03-27
https://telegra.ph/Freier-Vdio-Arsch-Lecken-Rasierte-Muschi-11-03
https://telegra.ph/Girl-And-Boy-Nude-Sex-Picks-03-25
https://telegra.ph/Girls-Boys-Nudes-03-25
https://telegra.ph/Arabische-Porno-Sex-Dubai-03-25
https://telegra.ph/Asian-Physicist-Tv-Show-03-24
https://telegra.ph/Stretched-Vagina-In-Sex-04-04
https://telegra.ph/Lesben-Spielzeug-11-01
https://telegra.ph/Really-Hot-And-Busty-GF-Nessa-Devil-Takes-It-In-04-01
https://telegra.ph/Sexy-Grossen-Hinterbacke-Schwarze-Frauen-Porno-11-06
https://telegra.ph/Xxx-Kostenfrei-11-01
https://telegra.ph/Porno-Ehepaare-10-31
https://telegra.ph/Websites-Of-Galleries-Of-Nude-Muscle-Teen-Jocks-03-24
https://telegra.ph/Ficken-In-Frankfurt-11-01
https://telegra.ph/HeiГџe-Amateur-Frauen-Ficken-03-26
https://telegra.ph/Nigga-Fuck-You-Pay-Me-03-25
https://telegra.ph/Women-Seeking-Oral-Sex-04-02
https://telegra.ph/Guy-Fucking-Girl-With-Head-04-02
https://telegra.ph/Dating-Sentences-In-Japanese-04-02
https://telegra.ph/Teen-Passiy-Porn-Hq-Photo-03-26
https://telegra.ph/Porno-Sex-Massage-11-01
https://telegra.ph/Junge-Babes-Immer-ZertrГјmmert-03-26
https://telegra.ph/Kasey-Chase-HD-Porn-03-30
https://telegra.ph/Funny-Images-Of-Virgin-Pussy-03-27
https://telegra.ph/Melyssa-Grace-Fully-Naked-03-25
https://telegra.ph/Teen-Daughter-Cum-Captions-04-01
https://telegra.ph/Zeigt-Ihre-Muschi-Und-Ihren-Arsch-11-02
https://telegra.ph/Funny-Opening-Internet-Dating-Lines-04-01
https://telegra.ph/Bangla-Woman-Nude-Pic-03-25
https://telegra.ph/Sinnye-Lang-Porn-03-30-2
https://telegra.ph/Sex-Vagina-And-Benz-04-02
https://telegra.ph/Nackte-HeiГџe-Sexy-Huren-11-02
https://telegra.ph/Tracy-Young-Teen-Porn-Videos-03-28
https://telegra.ph/Black-Boy-Cumming-Orgasmus---XXX-Pics-11-03
https://telegra.ph/Kostenlose-Sm-Pornos-03-28
https://telegra.ph/Namitha-Nackt-Sex-Bilder-11-03
https://telegra.ph/Endometrial-Dating-Chart-11-10
https://telegra.ph/Huge-Dildo-Vs-Cock-Hungry-Mature-Whore-In-03-31
https://telegra.ph/Lucky-Client-Wants-A-Happy-Ending-W-MILF-04-01
https://telegra.ph/Geilr-Titten-10-31
https://telegra.ph/GroГџartige-Sex-Stellungen-FГјr-Ihn-11-06
https://telegra.ph/VIPSEXVAULT---Kinky-Czech-Teen-Seduced-And-03-31
https://telegra.ph/Pussy-New-Albums-04-01

Way2self.in.ua - путь к истинной себе

(Allalom, 1. 6. 2021 5:01)

Человек склонен думать, что знает о себе всё. Но жизнь доказывает, что это весьма поверхностное суждение. На самом деле познание самого себя – процесс бесконечный, включающий в себя анализ своих способностей и внутреннего потенциала, поиск таких направлений деятельности, которые помогут реализовать себя как личность. На сайте https://way2self.in.ua вы узнаете много нового и полезного для себя. Вполне вероятно, что вам удастся найти полезные советы или ответы на вопросы, касающиеся людских взаимоотношений, здоровья, кулинарии, садоводства и многого другого, вплоть до ритуалов и гаданий.

SPY-STS.COM - шпионское оборудование

(Viktortah, 29. 5. 2021 1:14)

Всем нам хочется знать, что происходит, когда мы не видим. Именно для этого существуют видеокамеры, устройства прослушивания, трекеры, а также множество других товаров видеонаблюдения, которые можно приобрести в интернет-магазине https://www.spy-sts.com
С помощью такого шпионского оборудования вы всегда будете знать, что творится за вашей спиной и сможете вовремя предотвратить наступление негативных событий. Таким образом, вы обеспечите себе и своим близким максимальную безопасность.
Также в интернет-магазине SPY-STS можно приобрести антижучки, тепловизоры, обнаружители видеокамер, радиосканеры, изменители голоса, глушители связи, генераторы шума и другие приборы для защиты переговоров.

Adult Sex Chat - The World's Best Free Live Chats-Online

(CHYteF, 17. 5. 2021 18:40)

Adult Sex Chat - The World's Best Free Live Chats-Online
https://runetkii.com/

drentarlPyPegindcem

(JamieBroaw, 5. 4. 2021 16:56)

https://telegra.ph/The-Price-Of-Good-Pussy-03-29
https://telegra.ph/Dillion-Carter-HD-Porn-03-29
https://telegra.ph/Ass-Milf-Pictures-Free-Extreme---Excelent-Porn-04-02
https://telegra.ph/Guy-Tears-Girls-Pussy-04-02
https://telegra.ph/Redhead-Teen-Selfie-Pussy-04-04
https://telegra.ph/Daya-Knight-HD-Porn-03-29
https://telegra.ph/Gebacken-Big-Titted-Teens-11-02
https://telegra.ph/Whitepale-Girl-Naked-Pussy-03-24
https://telegra.ph/This-Girl-Looks-Hot-Sexy-And-Kinda-Dumb-04-01
https://telegra.ph/Nude-Gypsy-Girl-Home-Free-Pics-04-01
https://telegra.ph/Nackte-latina-in-ganzer-Figur-11-06
https://telegra.ph/Weiblicher-Akt-Dreifach-Busen-Sex-Foto-11-06
https://telegra.ph/Katsuni-HD-Porn-03-29
https://telegra.ph/Alicia-Loren-Porno-03-26
https://telegra.ph/Dating-Kirchen-11-01
https://telegra.ph/Ebony-Sex-Tapes-Porn-Videos-03-31
https://telegra.ph/Photo-Of-Vagina-Porn-03-25
https://telegra.ph/Dating-A-Younger-Egyptian-Man-10-30
https://telegra.ph/Die-Schwester-Ficken-10-31
https://telegra.ph/Police-Xxx-Girle-Picture-03-24
https://telegra.ph/Frau-Fickt-Mann-Mit-Dildo-10-31
https://telegra.ph/Is-Daniel-Craig-Circumcised-04-02
https://telegra.ph/Nude-Singapore-University-Girl-04-02
https://telegra.ph/Turned-On-Leggy-Whore-Vanessa-Jein-Is-Eager-To-03-30
https://telegra.ph/Real-Sex-Doll-Sex-04-04
https://telegra.ph/Candice-Michelle-Pussy-Naked-03-23
https://telegra.ph/Bodybuilder-Bilder-Schöne-Frauen-Xxx-03-27
https://telegra.ph/Youtube-Gadis-Indramayu-Video-Xxx-11-10
https://telegra.ph/Naked-Hot-Sexy-Woman-With-Fat-Juicy-Pussies-03-26
https://telegra.ph/
https://telegra.ph/Tamilnadu-Village-Real-Fuck-Photo-Phone-04-02
https://telegra.ph/Mature-Busty-Woman-And-Other-Woman-04-01
https://telegra.ph/Xxgifs-Tight-Wunderschöne-Pussy-Hart-Gefickt-11-04
https://telegra.ph/Pakistanische-Comic-Sex-Bild-11-02
https://telegra.ph/Sun-Tanning-Ashley-Olsen-Naked-04-03
https://telegra.ph/Schoolgirl-Chiara-Loves-Hardcore-Sex-03-29
https://telegra.ph/Sanaa-Lathan-Nude-03-25
https://telegra.ph/Kostenlose-Hott-Teen-Sex-Bilder-11-02
https://telegra.ph/Sweet-Like-Candy-Babe-Ryan-Driller-Is-Good-At-03-31
https://telegra.ph/My-Naked-Wife-And-Her-Dildo-04-02
https://telegra.ph/Hot-Fucking-In-Der-Pakistanischen-Paar-11-03
https://telegra.ph/Nackt-Bild-Nepali-Mädchen-11-02
https://telegra.ph/Real-Kerala-School-Girls-Water-Playing-Hot-Pic-03-26
https://telegra.ph/Tiny-Blonde-Porn-11-01
https://telegra.ph/Hardcore-Analsex-11-01
https://telegra.ph/Hotel-11-03
https://telegra.ph/New-Lovely-Cheerleader-Ashley-Adams-Lures-03-30
https://telegra.ph/Mobile-Teen-Busty-Hardcore-04-04
https://telegra.ph/Naked-Boy-In-Sneakers-11-09
https://telegra.ph/Nude-Fitness-Women-Ass-04-01

Укладываем ламинат своими руками без опыта

(HazelTuh, 26. 3. 2021 22:57)

Укладываем ламинат своими руками без опыта
https://yandex.ru/efir?stream_id=vlh8pO2RM9WI&f=1

<b>ПОДГОТОВИТЬ НЕОБХОДИМЫЕ ИНСТРУМЕНТЫ</b>
ножовка, лобзик или циркулярная пила
торцовочная пила
строительный нож
молоток
деревянная колодка (для подшивки ламелей)
клейкая лента (для крепления подложек)
сантиметровая лента
корневой
уровень линейки или духа
карандаш
клинья (для создания зазора между ламинированным полом и стеной)
зажим или скрепка (для фиксации последнего ряда)
пылесос

Для того, чтобы в помещении, в котором будет уложен ламинат, было достаточно места, пакеты с материалом должны быть размещены в другом месте. Обычно это соседняя комната или прихожая. Подготовьте это место. Оно должно быть близко к вам, чтобы ламели были под рукой и вам не приходилось далеко ходить. Упаковки должны быть размещены так, чтобы вы могли пройти. Вы также можете положить их на ненужную подложку.
В процессе укладки ламинированных полов неизбежно появятся непригодные для использования отходы. Они пропадут впустую. Поэтому при расчете необходимого объема материала добавьте сверху еще 5-10%. Если вы не сделаете это сразу, то можете оказаться в затруднительном положении, когда ранее купленного ламината не будет в магазине.

https://yandex.ru/efir/?stream_id=vtirbpq3Y6wY
Форма ламината меняется в зависимости от климатических условий, в которых он находится. Когда вы покупаете его, вы получаете материал, который долгое время находился на складе и температура и влажность которого вряд ли будут идентичны температуре и влажности в вашем доме. Если вы начнете установку сразу же, ламинат приспособится к новым условиям и изменит свои размеры после установки. Пол начнет буксовать или трескаться.

Чтобы не тратить время и деньги, дайте материалу немного акклиматизироваться - оставьте ламинат в помещении, для которого он предназначен, на 2-3 дня. Пусть он адаптируется к новым условиям.

Ламинированный пол чрезвычайно чувствителен к неровностям подложки. Пол должен быть ОЧЕНЬ плоским - допускается наличие ям или неровностей не более 2 мм. В противном случае ламинатный пол будет скрипеть, провисать, существует большой риск повреждения замковой системы и расхождения ламелей. И не надейтесь, что подложка сможет сгладить несовершенную подложку. Это не поможет!

Проверяйте плоскостность подложки не глазом, а прямым или ровным выравниванием штукатурщика. Все неровности, высота или глубина которых превышает 2 мм, должны быть удалены. Ямы заполняются раствором, измельчаются неровности.

Как выиграть в казино Вулкан

(VULmoM, 6. 2. 2021 3:41)

Как выиграть по схеме в онлайн казино
Получить фриспины: https://vulkan.igrovie-avtomaty2.com/
Покажу, как выиграть в казино Вулкан более 200 000 рублей за месяц и бросить нудную работу. Немного предыстории: полтора года я работал инженером в этой конторе. Собирал сервера, ставил им программы, новые игровые автоматы, решал вопросы с блокировками и зеркалами сайтов.
Тут можно: https://vulkan.igrovie-avtomaty2.com/

Расскажу, как сделать 100 000 к Новому году на автомате. А еще подарки прямо на сайте!

(Normancrure, 24. 1. 2021 1:33)

Приветствую вас!

Сегодня на просторах интернета появился интересный бот!
Используя который, вы будете на автомате собирать базу в телеграме.
А потом, он же будет работать с этой базой и приносить вам прибыль
Почти без вашего участия!

Очень интересная тема, которую я уже протестировал
Поставил бота и спустя всего сутки, сделал 3500

Если вы хотели успеть в 2020 настроить свой доход в интернете,
то сейчас самое время этим заняться!
И успеете до Нового Года сделать кассу на подарки и шикарный стол.

Переходите по ссылке ниже и пишите мне о результатах через неделю https://bit.ly/2WJgS1E

Get a Christmas Prize!

(AlexMam, 6. 12. 2020 23:10)

https://bit.ly/2JFh2o1 Lions Cave makes Switzerland rich!
https://bit.ly/37JvseI Get a Christmas Prize!


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »