Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 3. 2011

Separatistické (CIS) lodě a letecká technika klonových válek:

Lucerhulk-class LH-3210 cargo/freighter:

 

Obrazek

 

 

Tyto obrovské lodě by se dali díky své velikosti považovat za malé vesmírné stanice, přesto to byli nákladní lodě patřící Obchodní federaci. Obchodní federace je měla rozeslané po velkém množtví světů kde sloužili jako obchodní pobočky nebo překladiště pro veškerý artikl s nímž federace obchodovala. Pro svou velikost a zranitelnost museli být vybaveny těmi nejsilnějšími štíty. Některé lodě tohoto typu byli modifikovány na velící centra pro obrovské invazní armády droidů. Nevýhodou této modifikace bylo že vyřazení této lodě znamená i vyřazení všech invazních jednotek. Hangár tohoto ocelového monstra je rozdělen na 3 části: Vnější hangár - označovaný jako Zóna 1 - slouží k příjmu lodí a k odletům výsadkových plavidel. Prostřední hangár (Zóna 2) slouží pouze ke startům nákladních a výsadkových lodí, které bývají sestavovány ve vnitřním hangáru (Zóna 3).  Při tajném začlenění Obchodní federace do Separatitické aliance muselo být mnoho těchto lodí znovu modifikováno pro začlenění do flotily kde ale stále zůstávali spíše jako lodě přepravující armádu nebo jako blokádové lodě separatistických systémů a planet. Po skončení klonových válek se tyto lodě začaly pomalu, ale jistě vytrácet. Pár posledních kusů se v dobách impéria nacházelo v korporačním sektoru a u nejbohatších sběratelů.

 

Základní Údaje:

Projekt a Výroba: Hoersch-Kesselovy motory 

Typ: Obchodní nákladní loď / Bitevní loď

Nejvyšší zrychlení (ve volném vesmíru): 500 km/h

Hypermotor: třída 2.0, záložní třída 10

Posádka: 150 až 350

Zbraně: Výzbroj před klonovými válkami: 
vnější kruh - 42 čtyřhlavňových turbolaserových baterií, 164 laserů bodové obrany, 472 laserových kanonů 48 turbolaserových děl
jádro- 21 laserů bodové obrany, 48 laserových kanonů, 3 turbolasery

Množství nákladu: 1500 supích droidů, 50 výsadkových lodí C-9979, 550 MTT (vojenský transportér), 6250 AAT (bitevních tanků), 1 500 přepravníků pěchoty, 329 600 bitevních droidů B1 

Pasažéři: 100 000

 

Subjugator class Heavy battle cruiser:

 

Obrazek


 

Loď třídy Subjugator (Malevolence) byla během klonových válek postavena pouze jedna z důvodů obrovské ceny se Separatisté rozhodli nestavět další a udělat z jediného kusu jejich největší tajemství. Tato loď byla postavena okolo obrovského iontového děla jenž bylo schopno vyřadit veškeré energetické systémy nepřátelských plavidel. Kvůli energetické náročnosti iontového kanónu chvíli trvalo než se potřebná energie nashromáždila v kondenzátorech a proto nebylo vhodné dělo používat na menší lodě a stíhačky. Pro svou obranu měla trup posetý hustou sítí turbolaserových věží a bodovou obranou doplněné plnými hangáry supích stíhaček.

Základní Údaje:

Projekt a Výroba: free Dac Volunteers Engineering, Corps Pammant Docks 

Typ: těžký bitevní křižník

Rozměry: 4 845 m dlouhá

Nejvyšší zrychlení (ve volném vesmíru):

Hypermotor: třída 2, záložní třída 16

Posádka: 25 350

Zbraně: 2x iontový kanón, 5x těžká turbolaserová baterie, 20x střední turbolaserová baterie, 50x lehký laserový kanón, 113 věží bodové obrany; 2x tažný paprsek 

Množství nákladu: přibližně 300 supích stíhaček, 70 000 tun

 

 

Providence-class carrier/destroyer:

Obrazek

 

 

Když se tyto lodě objevily na bojišti poprvé, znamenalo to pro Republikové Acclamatory  velké potíže. Jelikož se stále jednalo o lodě Obchodní Federace, měla každá neimodánského kapitána a důstojnictvo téže rasy. O zbytek lodních systémů se starali bitevní droidi. Koráby třídy Providence měly v boji především dva úkoly. Dopravit do víru bitvy velké množství automatických stíhaček, ať už se jednalo o rychlé Supí stíhače, či větší Tri-fighter driody. Díky slušné velikosti hangárů pojal koráb úctyhodný počet těchto relativně malých droidů. Jakmile jsou stíhačky vypuštěny, loď mění své poslání a jejím úkolem se stává jediné. Způsobit co možná největší poškození velkým nepřátelským lodím. Díky velkým panoramatickým průhledům na můstu, má kapitán skvělý přehled o bitvě, a tak se nemusí spoléhat pouze na senzorické údaje na taktických displejích. Nezřídka se stávalo, že pozice velitelského můstku byla mylně předpokládána na věži ploutvovitého tvaru v zadní části korábu. O prostory v této sekci se však dělí pouze důstojnické kajuty s velitelským štábem koordinujícím bitvu a také se senzorovým a komunikačním vybavením. Nejznámější lodí třídy Providence byla vlajková loď separatistické flotily Invisible Hand jenž byla zároveň osobní lodí Generála   Grievouse.

Základní Údaje:

Projekt a Výroba: Free Dac Volunteers Engineering, CorpsPammant Docks,

Hoersch-Kessel Drive

Typ: Destroyer

Rozměry:  1,088 m dlouhá

Nejvyšší zrychlení (ve volném vesmíru):

Hypermotor:  třída 1.5; záložní třída 10

Posádka: 600

Zbraně: 14 čtyřhlavňových turbolaserových baterií; 34 dvojitých Laserových kanónů; 58 věží bodové obrany; 102 odpalovačů raket; 8 projektorů tažného paprsku

Množství nákladu: 100 000 tun

Pasažéři: 8,500

 

 

Rescusant-class light destroyer:

Obrazek

 

 

 Při vývoji a stavbě tohoto stroje byl kladen důraz především na co nejnižší cenu výroby. A tak je loď z velké části prostě dutá a na spoustě palubách chybí základní systémy podpory života, jelikož vše potřebné provedou droidi a ti k fungování vzduch a teplo nepotřebují.  Hlavní slabinou celého korábu je trup.Díky téměř nulovému těžkému plátování a konstrukce s minimem vnitřních přepážek znamenalo protržení se trupu velmi často zhroucení celé konstrukce. Po skončení klonových válek upadly tyto koráby do zapomnění, či do rukou nejrůznějších žoldnéřů a pašeráků, kde se vlivem nedostatečné údržby časem prostě rozpadly.

Základní Údaje:

Projekt a Výroba: Free Dac Volunteers Engineering, CorpsPammant Docks,

Hoersch-Kessel Drive; Konstrukční návrh pochází od Techno Unie

Typ: Podpůrný destruktor

Rozměry: 1187 metrů na délku, 157 metrů na šířku, 163 metrů na výšku

Hypermotor: třída 1.5; záložní třída 12

Posádka: 300

Zbraně: Dvojité superturbolaserové dělo na přídi, 4 těžká turbolaserová děla, 6 těžkých turbolaserových věží, 5 turbolaserových děl, 60 laserových děl bodové obrany doplněných 12 lehkými laserovými děly, 30 dvojitých laserových děl.

Množství nákladu: 40000 bitevních droidů

 

 

Munficent-class star frigate:

Obrazek

 

 

Loď původně nebyla určena pro válku, ale pouze pro ochranu zařízení na palubě. Jedná se o hypervlnový nadsvětelný vysílač. Jelikož Bankovní klan nevěřil nikomu, je pochopitelné, že nevěřil ani HoloNetu. Proto si pro své peněžní machinace vytvořil vlastní systém s vysokým stupněm zabezpečení.  Po přidání se k separatistům byli tyto lodě modifikovány pro bojové účely a zařazeny do prvních linii bojů. Po skončení klonových válek upadly tyto fregaty do zapomnění stejně jako drtivá většina separatistických strojů.

Základní Údaje:

Projekt a Výroba: Hoersch-Kessel Drive

Typ: Válečná fregata

Rozměry:  825 m dlouhá, 426 m široká

Hypermotor: třída 2; záložní třída 10

Posádka:  120

Zbraně: Dvojité superturbolaserové dělo na přídi 26 dvojitých turbolaserů, 20 lehkých turbolaserových kanónů, 2 iontová děla dlouhého dosahu, 38 laserových děl bodové ochrany

 

Množství nákladu: 150 000 bitevních droidů

 

 

 

Hardcell-class interstellar transport:

 

Obrazek


 

Techno unie byla jednou z prvních organizací, které přísahaly věrnost hraběti Dooku. Tento transportér byl určen pro přepravu těžké techniky na bitevní pole. echno unie využívala své koráby hlavně jako podporu Konfederace, na letání po galaxii za účelem uzavírání obchodních i válečných dohod, případně na vybírání plateb od finančních partnerů.

Základní Údaje:

Typ: Velkokapacitní transportér

Rozměry: 20m na výšku

Hypermotor: třída 1

 

 

 

C-9979 landing craft:

Obrazek

 

 

Tento vojenský transportér Obchodní federace byl určen pro dopravu bojové techniky na planetu. Jeho jedinečný tvar zaručuje stabilitu i během rychlých sestupů atmosférou. Náklad je umístěn v objemných, odmontovatelných křídlech. Malá část lodě je určená jako opravna a zbrojnice pro přezbrojení AAT. Při přistání prohledají senzory lodi povrch přistávací plochu a zkontrolují, zda se na něm nenacházejí miny, silová pole a jiná nebezpečí a pak se otevřou vrata a začne skutečná invaze.

Základní Údaje:

Projekt a Výroba: Haor Chall

Typ: Invazní transportér

Rozměry: 370m šířka

Posádka: 88

Zbraně: 2 páry laserových kanonů, 4 kanony v pancéřovaných věžích

Množství nákladu: 28 přepravníků pěchoty MTT(3136 bitevních droidů), 114 tanků AAT

 

 

 

Tri fighter droid:

Obrazek

 

 

Tri-stíhač je podobě jako Vulture droid plně automatizovaná stíhačka, nepotřebující pilota. Přestože je oproti Vulture droidovi pomalejší a větší (tudíž platí za lepší cíl), představuje nebezpečí zejména pro pomalejší republikové stíhače ARC-170. Kulovitý mozek droida je mnohem sofistikovanější, než u Vulture droida a obepínají ho tři podpěrné paže, podle nichž dostal droid svůj název.   

Základní Údaje:

Projekt a Výroba: Phlac-Arphocc Automata Industries

Typ: těžká stíhačka

Zbraně:  3 laserová děla, střední laserový kanón, dále může nést 2-6 raket s řeža droidy a dalšími druhy střeliva

 

 

Supí droid(Vulture droid):

Obrazek

 

 

Rychlé, obratné a smrtící stíhačky Obchodní federace jsou ve skutečnosti jediným bitevním počítačovým systémem schopným operovat ve vesmíru, v atmosféře a po přistání také na povrchu planet. Stíhací droidi mají tři módy - ve složeném stavu jako Transformer droidi (pochodující mód), v rozloženém stavu s křídly u sebe (přepravný mód) a v rozloženém stavu s křídly od sebe (útočný mód). Stíhačky jsou opět řízeny centrálně z mateřské lodi a jsou v bojích nepochybně vysoce výkonné - přesnost a rychlost střelby je opravdu vysoká.   

 

Základní Údaje:

Projekt a Výroba: Haor Chall

Typ: lehký stíhač

Zbraně:  4 laserové kanony, 2 odpalovače raket

Doba letu bez doplnění paliva: 35 minut

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pozemni technika

(lukas, 1. 11. 2012 18:57)

nemohli by jste vytvořit sekci s pozemní technikou????

doplneni

(cad007, 13. 7. 2012 15:52)

chybej vam tady: Hyena-class bomber, Diamond-class cruiser, Separatist supply ship, atd... kdyby ste to chteli doplnit tak vam doporucuju se kouknout na Starwars.wikia.com ... je tam vsechno na co si vzpomenete :)

Malevolence

(cadOO7, 13. 7. 2012 15:46)

Dante Malevolence ma opravdu 4 845 metru... jak rikas ze je to blbost na se podivej na superstar destroyer... ten ma 11km...tohle je este prd...

Malevolence

(Dante, 16. 2. 2012 22:25)

Rozměry: 4 845 m dlouhá ? To mi chcete říct že ten těžký bitevní křižník
má bez mála 5km ? Má tu někdo představu o tom jak dlouhý je KM a tady jich máme 5 za sebou !!! 5 km!! Myslím že ten údaj je nepřesný. Víte jak dlouho by trvalo Eskadře stínů doleťet k můstku nebo jen zautočit na Malevolence kdyby měla 5 KM ? Než by se dostali do pulky tak by cela askadra byla na mraky..A to nemluvim o tom jak by 5 kilometru dlouhá lod manevrovala v poli astreoidů..Doporučuju si zkontrolovat délku křižníku z ověřených zdrojů, protože délka 5km je strašna blbost.. :))

nejlepsi

(darth dedalus, 15. 2. 2012 13:11)

stihačka tri fighter droyd je nej

...něco...

(plo koon anonym, 5. 2. 2012 21:35)

já mám hrozně rád hyena droid bombardér... ten je fakt --total brutal--

:D

.............

(tomkat55, 15. 3. 2011 2:32)

jo zajmavé, osobě sem nevěděl jen to s tou sítí bankovního klanu, ale jinak 100% zajmavé